30V AC Adapter Charger for Medicool Pro Power 20k & Pro Power Flex PPFLEX Portable Electric Nail Drill File Machine 15437 YS YS04-3001000 TDX-3001000 XY XY36S-3001000Q-UW Power Supply Cord
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
23
quantity
Product details
Category
  • 【Compatible Model】Medicool Pro Power 20k ProPower 20 k Control Box Transformer Professional Coreless Rechargeable Electric Nail File 15437 Propower Manicure & Pedicure Filing System.Compatible with: YS Model YS04-300100D YS04-3001000 YS04300100D YS043001000 fit Medicool Pro Power 20k Professional Electric File Control Box Transformer 30VDC 1000mA 29.5V - 30V 1A YS04-300100K YSD4-300100K Shenzhen City Yunsheng Plastic Cement&Electronics Co., Ltd Power Supply.Compatible with: Mdoel No: TDX-3001000 TDX3001000 30V 1.0A 30 V 1.0 A 30 VDC 1000 mA Power Supply; Sinpro Electronics co., Ltd. Model MPU30-109 MPU30109 Power Supply
  • 【Compatible Model】Medicool health & beauty Pro Power FLEX Model #: PPFLEX PP FLEX Portable Nail Filing System 30,000 RPM Professional Portable-Rechargeable Filing System Pro PowerFLEX ProPower FLEX ProPowerFLEX Cordless Rechargeable Design Portable Electric Manicure & Pedicure Nail File; Xing Yuan Electronics XY Model No: XY36S-3001000Q-UW XY36S-3001000QUW XY36S-30010000-UW XY36S-30010000UW XY36S3001000Q-UW XY36S3001000QUW 30V 1.0A Class 2 Power Units
  • 【Specifications】Input:100-240V,50-60Hz;Output:30V 1A 30W (⚠️Note: NOT for Medicool Pro Power 20K ❌12V/12.6V Version.);-Included a UL listed ac power cord length 1.5m, the total length of this power adapter :10Ft.-Please confirm the specifications and plug size before purchasing!If you can't make sure,pls feel free to contact us.
Brand GRNPOWCN
Wattage 30 watts
Amperage 1 Amps
Portable Yes
Power Plug No Plug
Unit Count 1.0 Count
Item Weight 100 Grams
Manufacturer Shenzhen Jiuzhou Power Technology Co., Ltd
Power Source Corded Electric
BuiltIn Media ac power cord
Input Voltage 110 Volts
Connector Type Barrel Connector
Current Rating 1 Amps
Output Current 1 Amps
Output Voltage 30
Frequency Range 50-60
Number of Items 1
Specification Met CE, FCC, UL
Compatible Devices Fits Medicool Pro Power 20k ProPower 20 k Control Box Transformer Professional Coreless Rechargeable Electric Nail File 15437 Propower Manicure & Pedicure Filing System.Compatible with: YS Model YS04-300100D YS04-3001000 YS04300100D YS043001000 fit Medicool Pro Power 20k Professional Electric File Control Box Transformer 30VDC 1000mA 29.5V - 30V 1A YS04-300100K YSD4-300100K Shenzhen City Yunsheng Plastic Cement&Electronics Co., Ltd Power Supply.Compatible with: Mdoel No: TDX-3001000 TDX3001000 30V 1.0A 30 V 1.0 A 30 VDC 1000 mA Power Supply; Sinpro Electronics co., Ltd. Model MPU30-109 MPU30109 Power Supply, Medicool health & beauty Pro Power FLEX Model #: PPFLEX PP FLEX Portable Nail Filing System 30,000 RPM Professional Portable-Rechargeable Filing System Pro PowerFLEX ProPower FLEX ProPowerFLEX Cordless Rechargeable Design Portable Electric Manicure & Pedicure Nail File; Xing Yuan Electronics XY Model No: XY36S-3001000Q-UW XY36S-3001000QUW XY36S-30010000-UW XY36S-30010000UW XY36S3001000Q-UW XY36S3001000QUW 30V 1.0A Class 2 Power Un
Enclosure Material Plastic
Additional Features Charging Indicator, Lightweight Design, Short Circuit Protection, Travel
Warranty Description 1 year
Compatible Phone Models Medicool health & beauty Pro Power FLEX Model #: PPFLEX PP FLEX Portable Nail Filing System 30,000 RPM Professional Portable-Rechargeable Filing System Pro PowerFLEX ProPower FLEX ProPowerFLEX Cordless Rechargeable Design Portable Electric Manicure & Pedicure Nail File; Xing Yuan Electronics XY Model No: XY36S-3001000Q-UW XY36S-3001000QUW XY36S-30010000-UW XY36S-30010000UW XY36S3001000Q-UW XY36S3001000QUW 30V 1.0A Class 2 Power Un